Dynamiczna wymiana oleju, to zaawansowana metoda zastąpienia zużytego oleju w automatycznej skrzyni biegów nowym, która w przeciwieństwie do metody statycznej – opartej na oddziaływaniu grawitacji, zapełnia jego pełną wymianę na olej nowy. Usługa ta nie jest powszechnie dostępna i nie należy też do najprostszych – wymaga wykwalifikowanego zespołu i odpowiedniego wyposażenia. Dla porównania statyczna wymiana oleju pozwala na jego wymianę szacunkowo tylko w 30% do 60% całego układu. Natomiast dynamiczna wymiana oleju, przeprowadzana na uruchomionym silniku, daje możliwość wymiany oleju w 100% (ze skrzyni biegów, chłodnicy oleju oraz przekładni hydrokinetycznej lub CVT, a nawet dwusprzęgłowych).

Wymiana dynamiczna jest przeprowadzana przy pomocy dedykowanego sprzętu, który jest wpinany do działającego układu. Zużyty olej jest w całości wypompowywany, cała skrzynia jest czyszczona, a następnie wprowadza się do układu nowy olej przeznaczony do automatycznych skrzyni biegów. Taka dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Warszawa jest najskuteczniejsza i zalecana jako jedyna słuszna.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów, to najlepsza metoda na utrzymanie jej w jak najlepszej kondycji na wiele lat. Zastosowanie tej konkretnej metody pozwala na usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z wnętrza automatycznej skrzyni biegów.